KARADAĞ’DA İŞ İLANLARI

Karadağ’da iş ilanları için; web siteleri, gazeteler ve sosyal ağlar kullanılmaktadır. Karadağ’da 4 bini aşkın Türk menşeli firma bulunmaktadır. Türk firmaları, iş ilanları için genellikle Facebook ve Vkontakte gibi sosyal ağları kullanmaktadır.
Karadağ’da iş imkanları, mevsimlik, serbest ve kalıcı çalışma seçeneklerine göre farklılık göstermektedir.
Karadağ’da haftalık çalışma süresi 40 saattir. Karadağ’da haftalık 40 saatten fazla çalışmak için işçinin onayı gerekmektedir.

Karadağ’da En Çok Hangi Sektörde İş İmkanı Var?

pexels photo 8214679

Karadağ iş fırsatları en çok; turizm, inşaat, elektronik, pazarlama alanında bulunmaktadır. Bu sektörler dışında; tur rehberi, barmen, garson, mühendis, yazılımcı alanlarında da oldukça fazla iş imkanı bulunmaktadır.

Karadağ İş Bulma Siteleri

Karadağ’da iş bulmanıza yardımcı olacak iş arama sitelerini sizler için araştırdık.

www.zzzcg.me
www.prekoveze.me
https://unjobs.org
www.careerjet.com
www.montenegro.com

Karadağ’da İşçi Hakları

person s hand putting money glass jar near decreasing stacked coins 23 2147919232

Karadağ’da işçi hakları Karadağ İşçi Kanunu ile korunmaktadır. Karadağ İşçi Kanunu’na göre haftalık çalışma süresi 40 saattir. Her bir işçinin gün içinde en az 30 dakika mola veröe hakkı vardır.
Karadağ’da yıllık izin süresi en az 20 gündür ve 17 gün resmi tatil günü bulunmaktadır. İşçiler için sağlık sigortası yapılmaktadır ve bu sağlık sigortası, muayeneden estetiğe kadar olan tüm işlemleri karşılamaktadır.

Karadağ’da Asgari Ücret Ne Kadardır?

montenegro para birimi

Karadağ’da 2022 yılında asgari ücret 450 Euro olarak belirlenmiştir.

Karadağ’da İş Bulmak İçin Ne Gerekir?

Karadağ’da iş bulmak için geçerli bir pasaporta, sağlık sigortasına, sabıka kaydına ve mali durumu kanıtlayan belgeler gerekmektedir.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 294 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/0388e8bdf2b9345fca3238c49128d4c0.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126