KARADAĞ’DA İŞ KURMAK

Karadağ’da iş kurmak avantajlıdır çünkü 2017 yılından beri NATO üyesi olan ve Avrupa Birliği’ne üye olması kesin gözüyle bakılan Karadağ, birçok yatırım fırsatı sunmaktadır.Karadağ’da iş kurmak ve ev almak iyi bir yatırım fırsatıdır. Üstelik iş kurma ve ev alma süresi de oldukça kısadır. Güvenli bir danışmanlık şirketi ile çalışırsanız bu süre daha da kısalabilir. Karadağ ile Türkiye arası sadece bir buçuk saat mesafedir. Eğer yurt dışı merkezli bir şirket kurmak isterseniz Karadağ size büyük fırsatlar sunar.Karadağ para birimi Eurodur. Bu da kazancınızın değer görmesini sağlar. Karadağ ile Türkiye arasında “Serbest Ticaret Anlaşması” bulunur. Bu anlaşma sayesinde Karadağ’da kuracağınız şirket üzerinden ihracat yapabilirsiniz.Devletin yatırımları desteklemek için uyguladığı düşük vergi oranlarından yararlanarak yatırımlarından yüksek geri dönüş alabilirsiniz.

Karadağ’da Hangi Sektörlere Yatırım Yapılır?

montenegro ekonomi

Karadağ’da yatırım yapmaya karar verdiniz fakat hangi sektöre yatırım yapacağınızı bilmiyorsanız biz sizin için araştırdık. Karadağ’da başlıca yatırım sektörleri; turizm sektörü, inşaat sektörü, endüstri sektörü ve denizcilik sektörüdür. Bu alanlara yoğun talebin olması bu sektörlere yapılan yatırımların yüksek oranda geri dönüş sağlamasına imkan verir.

Karadağ’da yatırım yapmak birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlar arasında birkaç gün içinde tamamlanan işletme kayıt süreci, düşük vergi oranları, ekonomik refah yatırımın avantajları arasındadır.

Karadağ’da Türk Firmaları Var Mı?

‘’Karadağ’da Türk firmaları var mı?’’ sorusu günümüzde oldukça araştırılmaktadır. Evet, Karadağ’da Türk firmaları vardır. Türk firmaları ülkede daha çok inşaat, turizm, tekstil alanlarında faaliyet göstermektedir.

Karadağ’da faaliyet gösteren bazı Türk firmaları;
Atılgan Group
3D Gradgeo
Karmas Lojistik
Koperatiff
JCI İstanbul

Karadağ’da Nasıl İş Kurulur?

montenegro para birimi

Karadağ’da iş kurmak için öncelikle hangi sektörde faaliyet göstereceğinize karar vermelisiniz. Gerekli evrakları ve ödemeleri tamamladıktan sonra yatırım aşamasına geçebilirsiniz. Bu işlerle uğraşmak istemezseniz danışmanlık şirketleri size yardımcı olacaktır. Birbirinden güzel fırsatlar sunan Karadağ’da yatırım yapmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.