KARADAĞ’DA OTURUM ALMANIN AVANTAJLARI

Karadağ, hem yaşam olarak hem ekonomik koşulları ile yaşanabilir bir ülkedir. Özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi olan Karadağ’da nasıl oturum alınabilir diye aramaların arttığını söyleyebiliriz.
Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyle bakılan bir ülkedir. Durum böyle olunca Karadağ’da yaşamak oldukça avantajlı bir hal alıyor.

Oturum İzni Nasıl Alınır

karadag oturum nasil alinir

Karadağ’da oturum izni almak için iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerden biri şirket kurmak diğer seçenek ise emlak satın almak.
Karadağ’da şirket kurulması halinde 1 yıl geçerli oturum izni alınabilmektedir.
Oturma izninin yenilenmesi için her yıl başvuru yapmak gerekmektedir. 5.yılın sonunda Karadağ oturma izni süresiz izine çevrilebilir.

Yabancı yatırımcılar, yatırım yoluyla oturum izni alabilmektedir. Bunun için yapılması gereken, hükümetin bağış fonuna en az 100.000 Euro değerinde bağışta bulunmak.
Eğer yatırım gayrimenkul olarak yapılacaksa, devletin belirlediği kuzey bölgesinde en az 250.000 Euro veya güney bölgesinde en az 450.000 Euro değerinde gayrimenkul almak zorunludur.

Yatırım Yoluyla Karadağ’da Yaşamak

karadag oturum avantajlari

Yatırım yoluyla Karadağ’da yaşamak mümkündür. Gayrimenkul satın alarak veya şirket açarak Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Karadağ’da yaşamak için yapılacak olan yatırımlar ile Karadağ’ın ekonomisine katkıda bulunmak, devlet tarafından belirlenen gayrimenkullerden birini satın almak veya devlet bankalarına ekonomik kalkınma projeleri için bağışta bulunmak gereklidir.
Gayrimenkul satın alarak Karadağ’da yaşamak için; devletin belirlediği kuzey bölgesinde en az 250.000 Euro veya güney bölgesinde en az 450.000 Euro değerinde gayrimenkullerden birini satın almak gereklidir.
Şirket açarak da Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Karadağ’da şirket açmak oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır.
Yaşam maliyeti uygunluğu Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyle bakılan Montenegro (Karadağ) ekonomik olarak hızla büyümektedir. Uyguladığı vergi politikası ile yatırımcılara birçok fırsat sunan Karadağ şirket kurmak için oldukça uygun bir yerdir.

Karadağ’da Oturum İzni Almanın Avantajları

Karadağ’da oturum izni alarak,
Düşük vergi oranları
Avrupa ile kolay ticaret imkanı
Kaliteli eğitim, sağlık hizmetleri
Yüksek yaşam standartları
Uygun ekonomik koşullar

Siz de Karadağ’ın eşsiz fırsatlarından yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.