KARADAĞ’DA OTURUM İZNİ ALMANIN ŞARTLARI

Karadağ’da yaşamak isteyen vatandaşların araştırdıkları konulardan biri de Karadağ’da oturum izni almanın şartlarıdır. Bu şartları sağlayanlar Karadağ oturum izni alabilmektedir.

Karadağ’da yaşamak, pek çok avantaj sağlamaktadır. Küçük bir Balkan ülkesi olan Karadağ ekonomik olarak çoğu ülkeden iyi durumdadır. Kuzeyinde Bosna Hersek, kuzeydoğusunda Sırbistan, doğusunda Kosova, batısında Hırvatistan ve Adriyatik Denizi yer almaktadır. Para birimi Euro olan Karadağ’da asgari ücret ortalama 331 Euro olarak belirlendi. Asgari ücret ile rahat bir şekilde geçiminizi sağlayacağınız Karadağ’da ev fiyatları da oldukça uygundur.

Karadağ’da yaşamak için birçok seçenek vardır. Ekonomik olarak iyi bir durumda olması, enflasyonun düşük olması, pahalı bir ülke olmaması, gündelik ve gece hayatın uygun olması, devletin pek çok olanak sağlaması, ülkenin BM ve NATO üyesi olması, coğrafi konumu ve daha fazla seçenekler Karadağ’da yaşamak için sıralanabilir.

Karadağ’da oturum izni alarak yukarıda bahsettiğimiz avantajların tümünden yararlanabilirsiniz. Karadağ’da oturum izni almanın belli şartları bulunmaktadır. Bu Şartlar:

5 yıl boyunca Karadağ’da yaşamak.
5 yıl içinde toplamda 10 ay Karadağ sınırları dışında bulunmamak.
Geçerli seyahat belgesine sahip olmak.
Sağlık sigortasına sahip olmak.
Karadağ’da belirli bir adrese sahip olmak.
Ulusal güvenlik veya kamu düzenini bozacak bir durumda bulunmamak.
Karadağ’da ve Türkiye’de bir suç nedeniyle 6 aydan fazla hapis cezasının bulunmaması.

Yukarıda bahsedilen şartları sağlayanlar Karadağ oturum izni alabilirler.

Karadağ Oturum İzni Nasıl Alınır?

karadag

Karadağ’da oturum izni almak için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp başvuruda bulunmak gerekiyor.

Gerekli evraklar:
Pasaportun aslı ve kimlik fotokopisi
Evliyseniz evlilik cüzdanı
Çalıştığınız yerdeki son 3 aylık döküman
Sabıka kaydı
Fotoğraf
Sağlık raporu


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 345 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/f93244a9135d637efedcdec63c21fa2d.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126