KARADAĞ’DA ŞİRKET KURMANIN AVANTAJLARI

Karadağ, küçük bir Balkan ülkesidir. Yaşam standartları ve ekonomik koşulları sebebiyle çoğu kişinin dikkatini üzerine çekmiştir. Gelişmekte olan bir ülke olan Karadağ birbirinden benzersiz fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlardan biri de şirket açmak.
Karadağ’da şirket açarak oturum izni alabilirsiniz. Üstelik şirket açmak sandığınız kadar zor da değil. Şirket açmanın birbirinden farklı avantajları da mevcuttur.

Yatırım Yoluyla Karadağ Oturum İzni Alınabilir mi?

karadag sirket

Yabancı yatırımcılar, yatırım yoluyla oturum izni alabilmektedir. Bunun için yapılması gereken, hükümetin bağış fonuna en az 100.000 Euro değerinde bağışta bulunmak.
Eğer yatırım gayrimenkul olarak yapılacaksa, devletin belirlediği kuzey bölgesinde en az 250.000 Euro veya güney bölgesinde en az 450.000 Euro değerinde gayrimenkul almak zorunludur.

Yatırım Yoluyla Karadağ’da Yaşamak

Karadag sehirleri

Yatırım yoluyla Karadağ’da yaşamak mümkündür. Gayrimenkul satın alarak veya şirket açarak Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Karadağ’da yaşamak için yapılacak olan yatırımlar ile Karadağ’ın ekonomisine katkıda bulunmak, devlet tarafından belirlenen gayrimenkullerden birini satın almak veya devlet bankalarına ekonomik kalkınma projeleri için bağışta bulunmak gereklidir.
Gayrimenkul satın alarak Karadağ’da yaşamak için; devletin belirlediği kuzey bölgesinde en az 250.000 Euro veya güney bölgesinde en az 450.000 Euro değerinde gayrimenkullerden birini satın almak gereklidir.
Şirket açarak da Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Karadağ’da şirket açmak oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır.
Yaşam maliyeti uygunluğu Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyle bakılan Montenegro (Karadağ) ekonomik olarak hızla büyümektedir. Uyguladığı vergi politikası ile yatırımcılara birçok fırsat sunan Karadağ şirket kurmak için oldukça uygun bir yerdir. Karadağ’da açacağınız şirket ile Avrupa’ya açılıp, vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Şirketi aktif olarak işletmenize bile gerek. Şirket ödemeleri düzenli bir şekilde yapmanız yeterli. Şirket kuruluşundan 5 gün sonra Karadağ’a gelip gerekli başvuruları yaparak oturum izni alabilirsiniz.

Şirket Kurmanın Avantajları

Oturum izni kolayca alınabilir.
Düşük vergi oranları
Avrupa ile kolay ticaret imkanı
Avrupa Birliği avantajı
Devlet teşvik imkanı
Kısa sürede kurulan şirket kolaylığı