KARADAĞ’DA YAŞAMAYA NASIL BAŞLAYABİLİRİM

Karadağ, hem yaşam olarak hem ekonomik koşulları ile yaşanabilir bir ülkedir. Özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi olan Karadağ’da nasıl yaşamaya başlayabilirim diye aramaların arttığını söyleyebiliriz.
Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyla bakılan bir ülkedir. Durum böyle olunca Karadağ’da yaşamak oldukça avantajlı bir hal alıyor.
Karadağ’da yaşamanın en mantıklı yolu yatırımdır. Yatırım yoluyla Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz.

Yatırım Yoluyla Karadağ’da Yaşamak

tivat e1657113303393

Yatırım yoluyla Karadağ’da yaşamak mümkündür. Gayrimenkul satın alarak veya şirket açarak Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz.

Karadağ’da yaşamak için yapılacak olan yatırımlar ile Karadağ’ın ekonomisine katkıda bulunmak, devlet tarafından belirlenen gayrimenkullerden birini satın almak veya devlet bankalarına ekonomik kalkınma projeleri için bağışta bulunmak gereklidir.

Gayrimenkul satın alarak Karadağ’da yaşamak için; devletin belirlediği kuzey bölgesinde en az 250.000 Euro veya güney bölgesinde en az 450.000 Euro değerinde gayrimenkullerden birini satın almak gereklidir.

Şirket açarak da Karadağ’da yaşamaya başlayabilirsiniz. Karadağ’da şirket açmak oldukça kısa sürede tamamlanmaktadır.
Yaşam maliyeti uygunluğu Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyle bakılan Montenegro (Karadağ) ekonomik olarak hızla büyümektedir. Uyguladığı vergi politikası ile yatırımcılara birçok fırsat sunan Karadağ şirket kurmak için oldukça uygun bir yerdir.

Karadağ’da açacağınız şirket ile Avrupa’ya açılıp, vergi avantajından yararlanabilirsiniz. Şirketi aktif olarak işletmenize bile gerek. Şirket ödemeleri düzenli bir şekilde yapmanız yeterli. Şirket kuruluşundan 5 gün sonra Karadağ’a gelip gerekli başvuruları yaparak oturum izni alabilirsiniz.

Karadağ'a Yerleşmek İçin Nedenler

ulcinjmont e1657113629263

Montenegro, yaşam şartları açısından oldukça uygun bir ülkedir. Bu ülkeye yerleşmek için nedenler nelerdir?
Ekonomisinin refah seviyesinde olması
Düşük vergi oranları
Düşük suç oranları
Eşsiz tarihi ve kültürü
Ülkenin yatırıma uygun olması ülkede yaşamak için uygun sebeplerdir.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 348 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/36261826576d7d30427e2d3ab5743c38.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126