Montenegro Çifte Vatandaşlık

Montenegro, ekonomi ve toplum olarak oldukça istikrarlı bir Balkan ülkesidir. Karadağ’ın uluslararası ismi olan Montenegro, NATO ve Birleşmiş Milletler üyesidir. Yugoslavya’nın bir parçası olan Karadağ, 2006 yılında bağımsızlığını ilan etti. Türkiye’den vize istemeyen Montenegro’ya pasaportunuzla gidebilirsiniz. Avrupa Birliği’ne girmesi kesin gözüyle bakılan Karadağ’a şu anlık vize istenmemektedir.

Karadağ Vatandaşı Nasıl Olunur?

montenegro

Son zamanlarda Karadağ vatandaşlığı sıkça araştırılmaya başlanmıştır. Karadağ’da oturum izni alarak, şirket kurarak, ev alarak ya da yatırım yaparak vatandaşlık elde edebilirsiniz. Ekonomik açıdan çok pahalı olmayan Karadağ dikkatleri üzerine çekiyor. Para birimi Euro olmasına rağmen diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuzdur.

Karadağ Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

dszx RBrC cover

Karadağ vatandaşlığı almanın birkaç yolu vardır. Oturum izni alarak, şirket kurarak ve gayrimenkul alarak Karadağ çifte vatandaşlık hakkına sahip olabilirsiniz.

Oturum İzni İle Karadağ Vatandaşlığı Almak

Karadağ, yaşam tarzı ve ekonomik koşullarından dolayı yoğun ilgi görmektedir. Durum böyle olunca insanlar Karadağ çifte vatandaşlık veriyor mu diye araştırmaya başladı. Oturum izni alarak Karadağ vatandaşı olabilirsiniz. Oturum iznini, şirket açarak, gayrimenkul satın alarak gibi yöntemlerle alabilirsiniz. Oturum izni 5 yıl süre ile verilir. 5 yıl sonunda Karadağ vatandaşı olabilirsiniz.

Gayrimenkul Satın Alarak Vatandaşlık Almak

young male tourist montenegro 23 2149040802
Karadağ’dan gayrimenkul almak oldukça mantıklıdır. Çünkü gayrimenkul alarak vatandaşlık hakkı kazanabilirsiniz. Peki gayrimenkul satın alarak nasıl Karadağ vatandaşı olunur, hep birlikte bakalım. Karadağ’ın kuzeyinde yer alan devlet destekli en az 250.00 Euro değerinde gayrimenkul veya Karadağ’ın güneyinde devlet destekli en az 450.00 Euro değerinde gayrimenkul satın almak. Karadağ’da ev satın aldıktan sonra noter işlemlerinin yapılması. Devlet destekli gayrimenkullerden birini satın aldıktan sonra Karadağ vatandaşlığına geçmek 6 ay sürmektedir. Karadağ’da satın aldığınız gayrimenkulleri 5 yılın sonunda satabilirsiniz.

Şirket Açarak Vatandaşlık Almak

Montenegro’da şirket açarak vatandaşlık alabilirsiniz. Kuracağınız şirketin 5 yıl boyunca aktif olması gerekmektedir. 5 yıl sonunda oturum izni alabilirsiniz. Yani toplamda 10 yıl sonunda Karadağ vatandaşı olabilirsiniz.

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Almak

Karadağ vatandaşları 124 ülkeyi vizesiz ziyaret edebilmektedir.
Karadağ vatandaşları, belli şartları yerine getirdiği taktirde Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun süreli oturum izni alabilme hakkına sahiptir.
Karadağ, Birleşmiş Milletler, Dünya Ticaret Örgütüne ve Nato üyesidir.
Karadağ, yakın tarihte Avrupa Birliği’ne üye olacaktır. Bu sayede Karadağ vatadaşları Schengen ülkelerini ziyaret edebilir, yaşama ve çalışma hakkına sahip olabilir.

Karadağ Çifte Vatandaşlık

karadag cifte vatandaslik

Peki Karadağ çifte vatandaşlık veriyor mu? Bu sorunun cevabını vermeye çalışıyoruz.

Karadağ çifte vatandaşlık hakkı tanınması sınırlı durumlarda mümkün olmaktadır. 2006 yılından itibaren Karadağ ile ikili anlaşma yapan ülkelere çifte vatandaşlık hakkı tanınmaktadır.

Karadağ Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çifte vatandaşlık veriyor mu?
Evet. Karadağ, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çifte vatandaşlık vermektedir.

Karadağ’da Yatırım

birikim cwec cover vLKt cover

Karadağ, özellikle yabancı yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Yatırım avantajları nedeniyle yoğun ilgi gören Karadağ’da başlıca yatırım türleri; turizm, madencilik ve inşaatçılık sektörüdür.
Karadağ’da yatırım yapmanın avantajlarından biri de kısa süre içinde tamamlanabilen yatırım süreçleridir. Bunun yanında bir diğer avantajı, düşük vergiler ve olumlu ekonomik koşullarıdır. Karadağ’da yatırım yapmak için Karadağ çalışma vizesine sahip olunmalıdır. Para birimi Euro olan Karadağ’da genel olarak fiyatlar da düşüktür.

Karadağ Gayrimenkul

Konumu gereği oldukça popüler olan Karadağ’da gayrimenkul fiyatları oldukça fazla araştırılmaktadır. Gayrimenkul fiyatları oldukça uygun olan Karadağ’da her bütçeye uygun ev alabilir, kiralayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için https://montenegrohopes.com/ sitesini ziyaret edin.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 315 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/c67b8739408b8e638d6dac4271373dcf.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126