MONTENEGRO’YA NASIL GİDİLİR?

MONTENEGRO(KARADAĞ)'A NASIL GİDİLİR?

why invest in montenegro

Montenegro Nerede?

Başkenti Podgorica olan Montenegro, küçük bir balkan ülkesidir. Kuzeyinde Sırbistan, güneyinde Adriyatik Denizi, batısında Bosna Hersek, doğusunda Arnavutluk yer alan Montenegro’ya nasıl gidilir?
Güvenli ve ekonomik bir ülke olan Montenegro (Karadağ), oldukça popüler bir ülke olmuştur. Özellikle yazları yoğun ilgi gören Montenegro çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. 90 güne kadar vize istemeyen ve Türkiye’den de yoğun ilgi gören Montenegro’ya nasıl gidilir?

Montenegro’ya Türkiye’den Nasıl Gidilir?

turkiye Y4nP cover

Montenegro’ya ulaşım hava, otobüs, deniz ve demir yollarıyla gidebilirsiniz. Otobüs, uçak, araba, tren araçlarından birini seçerek Montenegro’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Montenegro’ya gitmenin en kolay yolu uçak yolculuğudur.

Montenegro’ya Otobüs ile Nasıl Gidilir?

otobus ile yolculukta yaniniza almaniz gerekenler

Montenegro’ya direkt otobüs bulunmamaktadır. Aktarmalı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul-Bulgaristan- Sırbistan-Karadağ yolunu izleyerek Karadağ’a varmış olursunuz.
Bir diğer yol alternatifi, Bulgaristan-Macaristan-Karadağ şeklindedir.
Yolculuk yaklaşık 30 saat sürmektedir.

Montenegro’ya Uçak ile Nasıl Gidilir?

hafta sonu ucak bileti olanlar ne yapacak h1605698525 a163d1

Montenegro’da iki tane havalimanı bulunmaktadır. Biri başkent Podgorica diğeri ise Tivat’tadır. Türk Hava Yollarında direkt uçuş bulunmaktadır.
Diğer hava yollarıyla Montenegro’ya aktarmalı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Podgorica havaalanı şehir merkezine 11 km uzaklıktadır.
Tivat havaalanı şehir merkezine 9 km uzaklıktadır.
Karadağ’a uçak biletlerinin fiyatı genellikle pahalıdır. Eğer erken davranıp uçak biletini erken alırsanız uygun fiyata Karadağ’a uçmuş olursunuz.

Montenegro’ya direkt uçuş 1 saat 45 dakika, aktarmalı uçuşlar ise 5 saati bulmaktadır.

Montenegro’ya Özel Araba ile Nasıl Gidilir?

62075eb245d2a0c0140ecfa1 1

Karadağ’a özel araba ile gitmek isteyen insanların uluslararası geçerliliği olan bir ehliyete sahip olmalı. Konsolosluktan alınması gereken evraklar ile birlikte Montenegro’ya gidebilirsiniz. Arabayla Karadağ’a giderken Yunanistan’dan geçtiğiniz için Schengen Vizesi almak zorundasınız.

Montenegro'ya Arabayla Gitmek için Gerekli Belgeler

Montenegro’ya arabayla gitmek için gerekli belgelere ihtiyacımız vardır. Bu belgeler;
• Pasaport: en az 6 aylık geçerlilik süresi olan pasaport
• Schengen vizesi: Karadağ’a kara yolu ve deniz yolu ile ulaşım sağlayacaklar için Karadağ’a giderken birçok ülkeden geçildiği için Schengen vizesi alınmak zorundadır.
• Araç yurtdışı çıkış vekaletnamesi: araç sahibi Montenegro’ya giderken araç yurtdışı çıkış vekaletnamesini yanında bulundurmak zorunda.• Yeşil Kart Sigortası: uluslararası kurallara uygun olarak araç için yapılması gereken trafik sigortasıdır.
• Karadağ Seyahat Sağlık Sigortası: Karadağ’a yapılacak yolculuk esnasında beklenmedik durumlar için zorunlu sağlık sigortasıdır.
• Yurt dışı çıkış harcı: Yurt dışı çıkış pulunun gümrükteki pasaport kontrolünden önce alınması gerekir.

Montenegro’ya Trenle Nasıl Gidilir?

MzgxODg5ND tcdd yuksek hizli tren biletlerine zam yapti 3 ocakta da zam yapilmisti

Montenegro’ya trenle gitmek için öncelikle Sırbistan’a gitmeniz gerekecek. Belgrad üzerinden trenle Montenegro’ya ulaşabilirsiniz. Montenegro’da 2 tane tren istasyonu bulunmaktadır.
Podgorica tren istasyonu şehir merkezine oldukça yakın bir mesafededir. 15 dakika yürüyerek şehir merkezine ulaşırsınız.
Bar tren istasyonu ise şehir merkezinde yer almaktadır.
Trenle yolculuk ortalama 32 saat sürmektedir.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 309 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/1e3f7f46d5c7359ea8717437ba5fa662.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126