TÜRKİYE’DEN KARADAĞ’A NASIL GİDİLİR

Türkiye’den Karadağ’a nasıl gidilir? Aramaların günümüzde yoğunlaştığını söyleyebiliriz.
Karadağ, Balkanlarda yer alan küçük bir ülkedir. Karadağ hem ekonomik koşulları hem Bosna-Hersek, Sırbistan, Arnavutluk, Kosova ve Hırvatistan’a sınır komşu olması sebebiyle Avrupa’nın gözdesi haline gelmiştir.
Karadağ Türkiye’den de yoğun ilgi görmektedir. Peki Türkiye’den Karadağ’a nasıl gidilir? Gelin hep birlikte bakalım.

Karadağ’a Otobüs İle Ulaşım

karadag otobus

Karadağ’a direkt otobüs ile ulaşım sağlanmamaktadır. Türkiye’den aktarmalı olarak Karadağ’a otobüs ile ulaşım sağlanır. İstanbul’dan Bulgaristan’a Bulgaristan’dan Sırbistan’a Sırbistan’dan Karadağ’a ulaşabilirsiniz. Farklı bir güzergah olarak da Bulgaristan üzerinden Macaristan’a gidilerek Karadağ’a gidilir.
Ülkenin başkenti Podgorica’da yer alan Podgorica otogarı şehir merkezine çok yakındır.

Karadağ’a Uçak İle Ulaşım

karadag ucak

Karadağ’da Podgorica havaalanı ve Tivat havaalanı olmak üzere iki tane havaalanı bulunmaktadır.
Podgorica Havaalanı şehir merkezine oldukça yakındır. İstanbul’dan Podgorica havalanına yaklaşık 1 saat 45 dakika süren direkt uçuşlar bulunmaktadır. Tivat Havaalanına ise aktarmalı uçuşlar bulunur. Aktarmalı uçuşlar yaklaşık 5 saat sürmektedir.
Podgorica ve Tivat Havaalanından otobüsler ve taksiyle ulaşmak istenilen yere gidilebilmektedir.

Karadağ’a Özel Araba ile Nasıl Gidilir?

62075eb245d2a0c0140ecfa1 1

Karadağ’a özel araba ile gitmek isteyen insanların uluslararası geçerliliği olan bir ehliyete sahip olması gerekir. Konsolosluktan alınması gereken evraklar ile birlikte Karadağ’a gidebilirsiniz. Arabayla Karadağ’a giderken Yunanistan’dan geçtiğiniz için Schengen Vizesi almak zorundasınız.

Karadağ’a Trenle Nasıl Gidilir?

Karadağ’a trenle gitmek için öncelikle Sırbistan’a gitmeniz gerekecek. Belgrad üzerinden trenle Karadağ’a ulaşabilirsiniz. Karadağ’da 2 tane tren istasyonu bulunmaktadır.
Podgorica tren istasyonu şehir merkezine oldukça yakın bir mesafededir. 15 dakika yürüyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
Bar tren istasyonu ise şehir merkezinde yer almaktadır.
Trenle yolculuk ortalama 32 saat sürmektedir.

Karadağ’a Gemi İle Nasıl Gidilir?

karadag gemi

Karadağ’da bulunan Kotor şehrine birçok cruise gemisi yanaşmaktadır. Bu gemilerle Karadağ’a ulaşabilirsiniz.
Kotor Limanından şehir merkezine taksi yada otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karadağ Vize İstiyor mu
flat lay tickets camera arrangement 23 2148786103

Karadağ vizesiz gidilebilen bir ülkedir. 90 güne kadar olan seyahatlerde vize istenmemektedir.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 330 bytes written, possibly out of free disk space in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 170

Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/montenegrohopes/public_html/wp-content/litespeed/css/9e1505fa9b1f386a1f7721798890367c.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:126 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/montenegr...', 126, Array) #1 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(126): md5_file('/home/montenegr...') #2 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(833): LiteSpeed\Optimizer->serve('https://montene...', 'css', true, Array) #3 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(326): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(259): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/montenegrohopes/public_html/wp-inclu in /home/montenegrohopes/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 126